HaberlerSinema

Disney Plus’un Atatürk Dizisi Kararı Sonrası Türkiye’de Tepkiler Büyüyor!.

Disney Plus'ın "Atatürk" dizisini yayınlamama kararı ve iddialar üzerine Türkiye'de tepkiler arttı. Ece Üner, Atatürk'ün büyüklüğünü vurgulayarak, kendi yapacakları büyük bütçeli bir Atatürk filmi önerdi.

Ece Üner’den Atatürk’e Destek: “Kendi Göbeğimizi Keselim, Büyük Bütçeli Bir Atatürk Filmi Yapalım”

Disney Plus’ın Aras Bulut İynemli’nin başrolünde yer aldığı “Atatürk” dizisinin yayınlanmama kararı ve iddialar üzerine Türkiye’de tepkiler büyüyor. Bu tepkilerden biri de  Ece Üner’den geldi.

Ece Üner, “1938’den beri konuşmadığı halde hala susturulmaya çalışılan, asırları aşan bir lider Atatürk. Küçük kafalıların alamayacağı kadar büyük bir lider. Türkiye’de ve dünyada önderliği 20’nci yüzyıldan 21’inci yüzyıla devam eden en büyük Türk” şeklinde konuşarak tepkisini gösterdi.

Ermeni Lobisinin Baskısı İddiaları

Disney Plus’ın diziyi yayınlamama kararının arkasında ABD’deki Ermeni lobisinin baskısı olduğu iddiaları gündeme gelmişti. Ancak Üner, dizinin dünyaya açılmasının önlenemeyeceğini ve Atatürk’ün büyüklüğünün dünya tarafından zaten bilindiğini savundu. “Siz diziyi sadece Türkiye’de göstereceğiz deseniz de, Ermeni lobisi yüzünden dünyaya açılmasını engelleseniz de Atatürk dünyaya açılalı çok oldu. Atatürk’ün büyüklüğünü dünya biliyor, o yüzden herkes haddini bilsin. Disney Plus’a kamuoyu gereken cevabı veriyor zaten” dedi.

Tepki ve Çözüm Çağrısı

Üner, tepki gösterenlere çağrıda bulunarak, “Kimseden beklemeyelim. Kendi göbeğimizi kendimiz keselim derim. Gelmiş geçmiş en büyük bütçeli Atatürk filmini biz yapalım. Kültür Bakanlığı öncülük etsin. Filmi dünyaya biz yayalım. Cumhuriyetin 100. yılında bütün hadsizlere hem çok anlamlı hem de çok yerinde bir cevap olur” şeklinde sözlerine devam etti.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 15

Cevap Ver

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir