Telefon

iOS 17 Güncellemesi Almayan iPhone  Fiyatları Düşebilir!

Apple'ın yeni yazılım güncellemesi iOS 17, iPhone 8 ve iPhone X modellerine gelmeyecek. Bu durum, söz konusu telefonların ikinci el piyasasında değer kaybına neden olabilir.

Uzmanlar, Apple’ın Eylül ayında piyasaya sürmeyi planladığı iOS 17 güncellemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu. İngiltere’nin önde gelen gazetelerinden Daily Mail’de yer alan haberde, Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X modellerine bu yeni yazılım güncellemesini getirmeyeceği belirtildi. Bu durum, söz konusu modellerin değerinin önemli ölçüde düşebileceği anlamına geliyor.

iOS Güncellemesi Almayan iPhone  Fiyatları Düşebilir!
iOS Güncellemesi Almayan iPhone  Fiyatları Düşebilir!

2017 yılında piyasaya sürülen iPhone 8 ve iPhone X, o dönemde Apple’ın büyük bir önem verdiği ve yüksek fiyat etiketleriyle satılan akıllı telefonlar arasında yer almıştı. Ancak, uzmanlara göre, iOS 17 güncellemesi alamayacak olmaları, bu telefonların ikinci el piyasasında ciddi bir değer kaybına yol açabilir. Benzer bir durumun geçtiğimiz yıl iOS 17 güncellemesini almayan iPhone 7 Plus ve iPhone 6S modellerinde yaşandığı da haberde belirtiliyor.

iOS Güncellemesi Almayan iPhone  Fiyatları Düşebilir!
iOS Güncellemesi Almayan iPhone  Fiyatları Düşebilir!

iOS 17 güncellemesi, muhtemelen yeni özellikler, performans iyileştirmeleri ve güvenlik güncellemeleri gibi bir dizi yenilikle gelecektir. Bu nedenle, güncelleme alamayan telefonların kullanıcılar arasında tercih edilme oranının azalacağı düşünülüyor.

Özellikle iPhone X, ilk kez yüz tanıma teknolojisi olan “Facial ID” özelliğiyle dikkat çekmişti. Ancak, uzmanlar, bu özellik ve diğer teknik özelliklerin bile, iOS 17 güncellemesini alamayan bu cihazların değer kaybını önlemeye yetmeyeceğini öngörüyor.

iOS 17 güncellemesi almayan iPhone 8 ve iPhone X sahipleri, değer kaybını göz önünde bulundurarak ikinci el satışlarına karar vermelidir. Aynı durumu yaşamamak için kullanıcıların daha güncel iPhone modellerini tercih etmeleri öneriliyor.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 2

Cevap Ver

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir