Haberler

Vegan Beslenmeyle Tanınan Sosyal Medya Fenomeni, Açlıktan Hayatını Kaybetti

Son dört yıldır çiğ vegan diyet uyguladığı belirtilen Zhanna Samsonova, ağırlıklı olarak ayçiçeği çekirdeği filizleri ve meyvelerle beslendiği iddia ediliyor.

39 yaşındaki vegan beslenme savunucusu ve ünlü sosyal medya fenomeni Zhanna Samsonova, Güneydoğu Asya seyahati sırasında alışılmadık bir diyet deneyimine girişti. Kendisi, sadece egzotik meyvelerle beslenmeye karar verdi.

Samsonova’nın seyahati, takipçilerinin de merakla takip ettiği bir maceraydı. Ancak ne yazık ki, bu diyet deneyimi son derece üzücü bir sonuçla sonuçlandı. Egzotik meyve diyeti, vücudunun ihtiyacı olan temel besin öğelerini sağlayamadığı için, Samsonova açlık ve yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybetti.

Vegan Diyetindeki Fenomen Zhanna Samsonova Uzun Zamandır Diyetteydi

Vegan Diyetindeki Fenomen Zhanna Samsonova Uzun Zamandır Diyetteydi
Vegan Diyetindeki Fenomen Zhanna Samsonova Uzun Zamandır Diyetteydi

New York Post’un aktardığı bilgilere göre, Zhanna Samsonova’nın ailesi, fenomenin açlık nedeniyle yaşamını yitirdiğini doğruladı. Samsonova, vegan diyetine sıkı bir şekilde bağlıydı ve sosyal medya hesaplarında da bu yaşam tarzını tanıtıp destekliyordu. Ancak, Güneydoğu Asya seyahati sırasında egzotik meyvelerle beslenmeyi tercih ederek alışılmadık bir diyet deneyimine girişti.

İkna Etmeye Çalıştım, Ama Başaramadı: Zhanna Samsonova’nın Açlıkla Sonlanan Hikayesi

İkna Etmeye Çalıştım Ama Başaramadı Zhanna Samsonova nın Açlıkla Sonlanan Hikayesi
İkna Etmeye Çalıştım Ama Başaramadı Zhanna Samsonova nın Açlıkla Sonlanan Hikayesi

Bir arkadaşının basına verdiği demeçte, Zhanna Samsonova’nın Sri Lanka gezisi sırasında oldukça bitkin göründüğünü ve tedavi görmesi için evine gönderildiğini ancak kendisinin tekrar döndüğünü ifade etti.

Bu arkadaşı, duygusal bir şekilde şunları söyledi: “Onun üst katında oturuyordum ve her gün sabahları onun cansız bedenini bulmaktan korkuyordum. Onu tedavi olmaya ikna ettim ama başaramadım.”

Meyveyle Beslenen Ünlü Vegan Zhanna Samsonova’nın Ani Ayrılığı

Meyveyle Beslenen Ünlü Vegan Zhanna Samsonova nın Ani Ayrılığı
Meyveyle Beslenen Ünlü Vegan Zhanna Samsonova nın Ani Ayrılığı

Vegan beslenmeye olan bağlılığıyla bilinen Zhanna Samsonova’nın son dört yıldır ‘tamamen çiğ vegan bir diyet’ uyguladığı ve pişirilmeyen otlarla yapılan yemeklere ağırlık verdiği belirtiliyor. Samsonova’nın sadece ayçiçeği çekirdeği filizleri ve meyvelerle beslendiği öne sürülüyor.

Samsonova’nın bir diğer arkadaşı ise, son 7 yıl boyunca yalnızca bölgede yetişen jackfruit ve durian meyveleriyle beslendiğini iddia ediyor.

Ancak, Samsonova’nın ani kaybının kesin nedeni henüz netlik kazanmamış durumda. Annenin ‘kolera benzeri bir enfeksiyon’ ile ilişkilendirdiği olayın, otopsi raporunun henüz açıklanmamış olması dikkat çekiyor.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 15

Cevap Ver

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir