Haberler

Oy Verdik, Zam Yedik; Yazıklar Olsun!

Vatandaşlar, akaryakıt fiyatlarına yapılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammına tepki gösteriyor. Tuncay Yöney isimli bir vatandaş,

Vatandaşlar Akaryakıt Fiyatlarına ÖTV Zammına Tepki Gösterdi

Vatandaşlar, akaryakıt fiyatlarına yapılan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) zammına tepki gösteriyor. Tuncay Yöney isimli bir vatandaş, Türkiye’nin ekonomik durumunun her geçen gün kötüleştiğini ve vatandaşların battıkça batırıldığını ifade ederek, oy verdikleri halde zam yediklerini ve pişman olduklarını belirtti. ÖTV zammıyla birlikte Aksaray’da benzinin litresi 28 liradan 34 liraya, motorinin litresi ise 26 liradan 32 liraya yükseldi.

Ev Kiraları Uçtu, Millet Evine Ekmek Götüremiyor

Tuncay Yöney, inşaat sektöründe çalışan bir vatandaş olarak 200 liralık akaryakıt aldığını ve ülkenin ekonomik durumunun giderek kötüye gittiğini ifade etti. Oy verdikleri halde zam yediklerini ve pişman olduklarını dile getiren Yöney, ev kiralarının arttığını ve insanların geçim sıkıntısı çektiğini söyledi.

Vatandaşlar Gelecekte 50 Liralık Akaryakıt Almak Zorunda Kalacak

Zekeriya Savuran isimli başka bir vatandaş ise akaryakıt fiyatlarının çok yüksek olduğu için 200 liralık alışveriş yaptıklarını belirtti. Savuran, yakın bir gelecekte 50 liralık akaryakıt almak zorunda kalacaklarını söyledi.

“Türkiye’nin Hali Bu, Battıkça Batıyoruz” Diyerek İsyan Etti

Cuma Kurnaz isimli bir tamirci ise 200 lira karşılığında 13 litre otogaz aldığını ve sürekli zam geldiğini ifade etti. Arabaların ayarlarıyla oynamak zorunda kalacaklarını belirten Kurnaz, zamların sürekli arttığını ve buna karşı yapacak bir şeylerinin olmadığını dile getirdi.

Merhaba, ben Mehmet! Bilim blogumda hem yönetici hem de yazar olarak görev yapmaktayım. Bilimin ve keşiflerin dünyasına olan ilgim beni bu yolda ilerlemeye yönlendirdi ve şimdi bu tutkumu paylaşmanın heyecanını yaşıyorum. Benimle birlikte bu bilim…

Tepkiniz nedir?

İlgili Mesajlar

1 of 15

Cevap Ver

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir